Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo parengtas naujas
daugiabučių namų atnaujinimo programos
įgyvendinimo modelis, kuris, visų pirma yra skirtas
energinio efektyvumo didinimui.

Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo parengtas naujas
daugiabučių namų atnaujinimo programos
įgyvendinimo modelis, kuris, visų pirma yra skirtas
energinio efektyvumo didinimui.

Naujienos

Renovacijos projektai sulaukia vis didesnio statybos bendrovių dėmesio

Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, įgyvendinant daugiabučių atnaujinimo projektus, rangos darbų pirkimai sulaukia vis didesnio šalies statybos bendrovių dėmesio. Tai matyti atlikus lapkričio mėn. įvykusių rangos darbų pirkimų analizę – 45 proc. skelbtų rangos darbų konkursų sulaukė po tris ir daugiau pasiūlymų, 25 proc. – po du pasiūlymus.

„Turimi duomenys rodo, jog šalies statybų verslui renovacijos projektai tampa vis įdomesni. Jeigu anksčiau rangos darbų pirkimų konkurse dalyvaudavo po vieną ar daugiausiai dvi bendroves, tai dabartinė situacija, kaip rodo pastarąjį mėnesį vykę pirkimai, gerokai pasikoregavo – vienas pirkimas sulaukia keturių ar net septynių pasiūlymų. Tiesa, septynių pasiūlymų sulaukęs konkursas Gargžduose esančio daugiabučio atnaujinimui yra rekordinis – tiek pasiūlymų rangos darbų pirkimo konkursui dar niekada nebuvo pateikta,“ – tvirtina Edvardas Petrauskas, BETA Projektų įgyvendinimo kokybės priežiūros skyriaus vedėjas.

Pasak E. Petrausko, lapkričio mėn. įvykusių pirkimų analizė išryškina ir kitas renovacijos rinkos tendencijas.

„Ne maža dalis šį mėnesį skelbtų rangos darbų konkursų neįvyko. Tačiau, esu įsitikinęs, kad ši situacija yra laikina – statybų bendrovės, kurios renovacijos rinkoje jau turi didelį įdirbį, šiuo metu baiginėja prieš pusmetį pradėtus daugiabučių atnaujinimo objektus, ir tikėtina, imsis naujų“, – dėsto BETA Projektų įgyvendinimo kokybės priežiūros skyriaus vedėjas.
Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo programą (toliau – Programa), remiantis naujausiais duomenimis, iš viso yra parengti ir suderinti 3062 namų energinio efektyvumo didinimo projektai, iš kurių 1667 namų gyventojai jau yra pritarę projektų įgyvendinimui, o iš jų 1410 namų atnaujinimui yra gautas finansinių įstaigų pritarimas. Iš jų 1180 projektų įgyvendinimui buvo pradėti rangos darbų pirkimai, iš kurių 773 namų atnaujinimui jau pasirašytos rangos darbų sutartys.

2014 © VšĮ "Atnaujinkime miestą"". Visos teisės saugomos. Panerių g. 20, Vilnius, tel. (8 5) 250 3408, el.paštas: info@amiestas.ltE-solution: Reladus