Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo parengtas naujas
daugiabučių namų atnaujinimo programos
įgyvendinimo modelis, kuris, visų pirma yra skirtas
energinio efektyvumo didinimui.

Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo parengtas naujas
daugiabučių namų atnaujinimo programos
įgyvendinimo modelis, kuris, visų pirma yra skirtas
energinio efektyvumo didinimui.

Naujienos

Renovadienių aidai: gauta praktinė informacija padeda išvengti pažeidimų

Aplinkos ministerijos, Būsto energijos taupymo agentūros ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) iniciatyva visoje šalyje liepą organizuoti renovadieniai buvo labai naudingi. Specialistai pastebi, kad renovacijos dalyviai rečiau susiduria su neaiškumais, aktyviau dalyvauja procese, domisi ir geriau supranta, kaip tinkamai užtikrinti darbų kokybę.

„Džiugu, kad betarpiškas bendravimas su žmonėmis, kuriems aktualus renovacijos procesas, davė teigiamų rezultatų. Specialistai pastebi, kad renovacijos darbų vadovai ir techniniai prižiūrėtojai, aktyviai dalyvavę renovadieniuose, geriau supranta jiems keliamus reikalavimus, žmonės labiau domisi galimybe renovuoti daugiabutį ir dalyvauja procese. Toks ir buvo mūsų tikslas – paaiškinti, atsakyti į klausimus ir taip išvengti galimų pažeidimų, kurie daromi dėl informacijos stokos“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Rugpjūtį VTPSI specialistai patikrino, ar 18 modernizuojamų daugiabučių gyvenamųjų namų statybos procesas ir darbų kokybė atitinka teisės aktų reikalavimus ir projektų sprendinius. Patikrinus 23 techninius prižiūrėtojus, vykdančius modernizuojamų namų statybos priežiūrą, veiklą, nustatyti 2 pažeidimai tvarkant statybos dokumentus. Pažeidėjai jau įvykdė privalomuosius nurodymus ir pašalino pažeidimus.

VTPSI siekia ne tik patikrinti visus namus bei už statybos darbų kokybę atsakingų techninių prižiūrėtojų veiklą, bet ir įsitikinti, ar inspekcijos pareigūnai tinkamai atlieka patikrinimus. Dėl to šiemet numatyta atlikti bent po du kontrolinius patikrinimus kiekviename teritoriniame skyriuje. Rugpjūtį tokie patikrinimai atlikti Marijampolėje ir Alytuje. Šių skyrių statybos valstybinės priežiūros pareigūnų veiklos trūkumų nenustatyta.

Nuo metų pradžios išduoti 285 leidimai atnaujinti daugiabučius gyvenamuosius namus. 60 iš jų išduoti rugpjūtį. Statybos užbaigimo komisijoms pripažinus, kad atnaujinamų statinių projektų sprendiniai įgyvendinti tinkamai, per 8 šių metų mėnesius surašyti 89 statybos užbaigimo aktai.

Šiuo metu statybos darbai vykdomi 327 modernizuojamuose daugiabučiuose namuose. Daugiausia daugiabučių atnaujinama Utenos (67), Klaipėdos (42) ir Kauno (38) apskrityse.

Norėdami įsitikinti, ar statybos procesas ir darbų kokybė atitinka teisės aktų reikalavimus ir projektų sprendinius, statybos valstybinės priežiūros pareigūnai atliko patikrinimus 224 modernizuojamuose namuose.

2014 © VšĮ "Atnaujinkime miestą"". Visos teisės saugomos. Panerių g. 20, Vilnius, tel. (8 5) 250 3408, el.paštas: info@amiestas.ltE-solution: Reladus